'Genk heeft spraakmakende transfer helemaal beet'

door
'Genk heeft spraakmakende transfer helemaal beet'

Voor KRC Genk is het seizoen niet begonnen zoals gehoopt. Het verloor op de openingsspeeldag van Club Brugge en bleef zondag ook steken op een gelijkspel tegen Antwerp, waardoor het achterblijft met een magere één op zes. Er is dus werk aan de winkel.

Thorsten Fink kan nochtans op grotendeels dezelfde ploeg als vorig seizoen rekenen. De enige vertrekkers tot dusver zijn Mike Penders en Christopher Bonsu Baah. Voor die laatste is er nu een vervanger op komst.

LEES OOK: Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

Genk helemaal akkoord voor Sor

De voorbije weken kregen Yira Sor en Noah Adedeji-Sternberg hun kans, maar nu krijgen ze een stevige extra concurrent. De laatste dagen bleek een terugkeer van Junya Ito al in de pijplijn te zitten. Die lijkt stilaan zeer nabij.

Volgens Sacha Tavolieri ligt er nu immers ook een akkoord op tafel tussen Genk en Stade Reims. Welk bedrag de Limburgers precies zullen betalen vermeldt hij niet, maar eerder was er sprake van een som rond de 3 miljoen euro.

Dinsdag medische keuring

In de komende dagen zal de transfer wellicht geofficialiseerd worden. Ito wordt immers dinsdag in Genk verwacht voor zijn medische keuring. Daarna kan hij ook zijn handtekening onder een contract gaan zetten.

Daarmee zou Genk een oude smaakmaker zien terugkeren. De 32-jarige Japanner was immers al van januari 2019 tot de zomer van 2022 in de Cegeka Arena aan de slag. Hij speelde in die periode 144 wedstrijden voor de club, waarin hij 29 keer scoorde en 49 assists gaf.

Goede transfer van Genk?

Meest recent

Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

22
22
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

13
13
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

45
45
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

17
17
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

81
81
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

101
101
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

311
311
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

558
558
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

144
144
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

282
282
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

54
54
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

588
588
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

129
129
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

171
171
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

973
973
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

325
325
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

334
334
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

228
228
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

526
526
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

622
622
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

263
263
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

139
139
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

205
205
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

624
624
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

429
429

Meer sportnieuws